15 / 24 / 35KV Cold Shrink Cable Joints Single / Three Phase For Cable Terminal
Shenzhen Chuangyin Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Chuangyin
Model Number : CYSLJ-15-(1)3-25-50
Certification : Test Report
Place of Origin : ShenZhen
MOQ : 1set
Price : negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 36,000,00pcs per year
Delivery Time : Within 7 days
Packaging Details : Carton packing for one sets, one set including three piece with Components
Voltage : 15/24/35KV
Construction : Cable outer Wire semi-conducting layer
Application : Cable Terminal
5 min AC Withstand Voltage 1 min : 39/54/117kV
Structure : Joint Pipe
Contact Now
15/24/35KV Cold Shrink Cable Joints Single, Three-Phase Cold Shrink Middle
1. Introduction:
2. Parameters:
Item Parameter
voltage 15kV 25kV 35kV
5min AC Voltage withstand 39kV 54kV 117kV
15min DC voltage withstand 35kV 48kV 104kV
Partial discharge 15/20/45kV<10pC
Lightning Impulse Voltage 95kV 125kV 200kV